Najlepszy czas na działanie jest teraz! Materiały reklamowe i teksty sprzedażowe dla trenera personalnego

Wyzwanie

Szymon Kulczewski zajmuje się kształtowaniem nawyku regularnych aktywności ruchowych. Jest trenerem i nauczycielem. Pomaga swoim podopiecznym dbać o sylwetki oraz uczy ich sposobów na poprawienie sprawności fizycznej.

Zwrócił się do nas z prośbą o przeprojektowanie jego ulotki sprzedażowej, ponieważ nie wyglądała zbyt atrakcyjnie i za często spotykała się z obojętnością. Na mailu było zdecydowanie za pusto, a telefon milczał. Paulina przygotowała dość szczegółowy audyt ofertownika, aby jasno nakreślić wszystkie problemy do rozwiązania. I rozwiązać je w ramach całkowicie nowego projektu.

Wśród wniosków znalazło się między innymi: niekonsekwentne wykorzystywanie elementów graficznych oraz zły dobór typografii do charakteru działalności, przyjęty język i forma gramatyczna niepasujące do segmentu klienta, słaba ekspozycja roli eksperta.

Proces realizacji

Po przeanalizowaniu spraw do poprawy, zajęliśmy się zdefiniowaniem na nowo person, aby zwizualizować Szymonowi – oraz sobie – faktycznych odbiorców oferty. Dopiero wtedy przeszliśmy do redagowania tekstów oraz napisania biogramu, by później móc to wszystko wykorzystać w nowej odsłonie ulotki sprzedażowej oraz w innych miejscach w Sieci.

W międzyczasie zajęliśmy się również odświeżeniem strony internetowej trenera, ponieważ okazało się, że i w tej kwestii niezbędne jest nasze wsparcie. Zostaliśmy poproszeni o przeniesienie witryny oraz zainstalowanie gotowego motywu na platformie WordPress. Działanie to pomogło w działaniach marketingowych, jakie klient postanowił kontynuować już samodzielnie.

Po akceptacji prac copywriterskich (te okazały się kluczowe – należało przemówić językiem korzyści!), przyszedł czas na złożenie wszystkich materiałów w spójną całość. Ofertownik został podzielony na sekcje, wybrana została kolorystyka oraz styl, bazując na nowej stronie Szymona. Poddaliśmy obróbce graficznej kilka zdjęć – na okładce zaś znalazła się fotografia stockowa, najlepiej ilustrująca trening grupowy (klient wtedy niestety nie dysponował własnymi ilustracjami w tym rodzaju).

Efekty współpracy

„(...) Inwestycja zwróciła się w 1,5 miesiąca! Pewnie zawsze mogłoby być lepiej, ale widać ze odświeżenie brandu, zdjęć i przede wszystkim dbałość o szczegóły nie poszła na marne. Jeszcze raz dzięki. Polecam oczywiście dalej!”
Szymon Kulczewski, trener personalny     

Zakres prac

STRATEGIA

  • Spotkanie z klientem i omówienie problemów do rozwiązania oraz celów do osiągnięcia
  • Audyt materiałów sprzedażowych
  • Opracowanie person (odbiorców docelowych oferty)

PRACE COPYWRITERSKIE I GRAFICZNE

  • Stworzenie nowych tekstów marketingowych (w tym pomoc przy biogramie)
  • Zaprojektowanie ulotki sprzedażowej (wersja do druku oraz PDF z klikalnymi odnośnikami)
  • Obróbka graficzna zdjęć (z fotografii amatorskich)

PRACE PROGRAMISTYCZNE (SUPPORT)

  • Przeniesienie strony internetowej na CMS WordPress
  • Zainstalowanie motywu WordPress
  • Prace konserwacyjne

Skontaktuj się z nami!

Strona twinberry.pl używa plików cookies po to, abyśmy mogli w skuteczniejszy sposób docierać do klientów, lepiej zrozumieć ich potrzeby oraz oczekiwania i dostarczać im więcej wartościowych treści. Ciasteczka możesz wyłączyć w swojej przeglądarce. OK