Minimalistyczne portfolio dla redaktora i copywritera — bartoszwitoszka.pl

Wyzwanie

Nasze drogi (a dokładniej Pauliny i Bartka) po raz pierwszy zeszły się podczas konwersacji na Twitterze. Połączyły nas podobne pasje, czyli gry wideo oraz zainteresowania związane z… pisaniem tekstów specjalistycznych. Nie było trudno odnaleźć wspólny język i tematy do rozmów.

Bartkowi, praktycznie od samych początków kariery, zależało na gromadzeniu w jednym miejscu efektów swojej pracy, czyli treści dziennikarskich i copywriterskich. Regularnie robił to za pośrednictwem portalu Facebook, gdzie w jednym wątku skupiał wszystkie najważniejsze linki do stron. Wątek ten jednak wyświetlał się od czasu do czasu (w przypadku, kiedy Bartek dodawał nowe odnośniki), trudno było do niego dotrzeć bez wcześniejszego zapisania w zakładkach przeglądarki lub długiego scrollowania tablicy użytkownika.

Uznaliśmy, że to problem dość łatwy do rozwiązania – redaktorowi potrzebne było miejsce w Sieci, gdzie mógłby wrzucać swoje artykuły oraz copywriterską dokumentację. Dlatego też rozpoczęliśmy współpracę!

Proces realizacji

Jako, że Bartek aktualnie nie ma w planach budowania marki osobistej na większą skalę (mamy jednak z tyłu głowy, że to się może zmienić) oraz otrzymaliśmy ściśle ograniczony budżet, postawiliśmy na prostotę i minimalizm.

Skupiliśmy się na typografii oraz delikatnych, subtelnych animacjach i efektach. Jednocześnie to dobre wyjście do ewentualnej rozbudowy strony w przyszłości. Paulina przekonała także Bartka do akcentu kolorystycznego. Niebieski i szarości od razu przypadły do gustu.

Bartek na stronie może samodzielnie wpływać na trzy sekcje – portfolio (dodawanie kolejnych linków i screenów/grafik), CV oraz referencje. Panel administratora został przygotowany tak, że przy edycji tych treści nie jest potrzebne nasze wsparcie.

„(...) Przygotowanie landing page’a zajęło Paulinie i reszcie zespołu Twinberry niedużo czasu, a efekt końcowy był dokładnie taki, jak sobie wyobrażałem. Wszystkie etapy prac konsultowaliśmy na bieżąco, czy to wymieniając maile, czy też podczas konferencji via Skype, podczas których Paulina wszystko dokładnie objaśniała. Profesjonalizm idzie w parze z miłą atmosferą współpracy i terminowością, co w tej branży jest niezwykle ważne. Cieszę się, że to właśnie Twinberry przygotowało moją pierwszą stronę.”
Bartek Witoszka, redaktor w Polygamii i Gamereactor Polska; copywriter w Content Solutions     

Zakres prac

STRATEGIA

  • Spotkanie z klientem i omówienie celów projektu
  • Spotkanie z zespołem projektowym
  • Research

PRACE GRAFICZNE

  • Przygotowanie makiety strony
  • Opracowanie projektu graficznego

PRACE PROGRAMISTYCZNE

  • Wdrożenie i uruchomienie projektu

Skontaktuj się z nami!

Strona twinberry.pl używa plików cookies po to, abyśmy mogli w skuteczniejszy sposób docierać do klientów, lepiej zrozumieć ich potrzeby oraz oczekiwania i dostarczać im więcej wartościowych treści. Ciasteczka możesz wyłączyć w swojej przeglądarce. OK