Candidate experience. Jeszcze kandydat czy już klient? Książkowy Landing Page

Wyzwanie

Przy działaniach w ramach kampanii promocyjnej książki – Candidate experience. Jeszcze kandydat czy już klient? – brakowało jeszcze jednego. Prostego landing page’a, skąd potencjalni czytelnicy mogliby zaczerpnąć podstawowych informacji o książce (m.in. jej rozdziałach) oraz jej autorce. Termin był bardzo, bardzo krótki, ale zdecydowaliśmy się podjąć zadania i dostarczyć możliwie jak najlepszy efekt.

Proces Realizacji

Strona teoretycznie prosta, w praktyce jednak niektórych kroków pominąć nie można, jak chociażby szkiców projektowych, makiet ze wstępną koncepcją i kilkuminutowych rozmów z klientką oraz programistą, ustalając plan działania. Decyzje musieliśmy podejmować szybko, postawiliśmy więc na prostotę, płaski design.

Nieocenioną pomocą w rozgryzieniu struktury strony okazał się dokument, który został nam dostarczony jeszcze przed rozpoczęciem prac koncepcyjnych. Zawierał wstępną wizję landing page’a wraz z tekstami, jakie powinny na stronie się pojawić. Przygotowane treści ułatwiły przebieg spotkań polegających na ułożeniu wymaganych przez klientkę sekcji w najbardziej logicznej i przyjaznej dla użytkownika końcowego kolejności (przykładowo – od najbardziej pożądanych informacji skierowanych do czytelników do tych związanych z mediami).

Stworzyliśmy stronę bez zakładek, ale z kilkoma sekcjami, uwzględniając potrzebę powtarzania buttonów odsyłających do sklepu (co jest charakterystyczne dla stron sprzedażowych produktów).

Rzeczy, które moglibyśmy zrobić lepiej, gdyby było więcej czasu:

  • animacje i przejścia pomiędzy sekcjami strony;
  • inaczej zwizualizować referencje (przy bardzo różnej długości tekstu slider przewija się w sposób raczej mało atrakcyjny, pozostawiając wiele pustej przestrzeni pomiędzy elementami).

Projekt końcowy

Zakres prac

Strategia

  • Spotkanie z klientką i omówienie wyzwań
  • Spotkanie z zespołem projektowym
  • Research

Prace graficzne

  • Przygotowanie makiet strony
  • Opracowanie projektu graficznego

Prace programistyczne

  • Wdrożenie i uruchomienie projektu

Skontaktuj się z nami!

Strona twinberry.pl używa plików cookies po to, abyśmy mogli w skuteczniejszy sposób docierać do klientów, lepiej zrozumieć ich potrzeby oraz oczekiwania i dostarczać im więcej wartościowych treści. Ciasteczka możesz wyłączyć w swojej przeglądarce. OK